Event podsumowujący Projekt Erasmusa.

W piątek 19 kwietnia w szkole odbył się event podsumowujący efekty projektu „Od Technika do Europejczyka. Viva Andaluzja”, który rozpoczął się w listopadzie 2022 r. Był on finansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+. Całkowita kwota dofinansowania to 87 132 euro.

Głównym celem projektu było zorganizowanie miesięcznych praktyk zawodowych dla dwóch 15 osobowych grup uczniów z klasy trzeciej i czwartej technikum uczących się w zawodach automatyk i handlowiec.

Na podsumowaniu obecni byli: Anna Baranow– Pełnomocnik Starosty Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Zdrowia Publicznego, Jerzy Śnieg– Przewodniczący Rady Powiatu Kwidzyńskiego, Katarzyna Bednarek- Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki, Dyrektorzy Szkół Ponadpodstawowych z Kwidzyna wraz z uczniami, nauczyciele i uczniowie szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Prabuty oraz uczniowie klas młodszych.

Koordynatorzy projektu krótko przedstawili jego założenia i cele oraz podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pobytu i atmosfery panującej w Hiszpanii. Następnie wybrani uczestnicy przybliżyli zebranym zakłady pracy, w których odbywali praktyki oraz opowiedzieli o swoich obowiązkach i zadaniach jakie wykonywali. Pan Mirosław Papis, który był jednym z opiekunów uczniów w Maladze, w przystępny sposób przedstawił najciekawsze turystycznie miejsca, które zwiedzali nasi praktykanci.

Zwieńczeniem piątkowego spotkania było wręczenie uczestnikom projektu certyfikatów: Europass- mobilność, z odbycia stażu w zakładzie pracy oraz z języka hiszpańskiego. Na zakończenie wszyscy obecni mieli okazję przy aromatycznej kawie i pysznym cieście porozmawiać o interesujących ich szczegółach z praktykantami i osobami odpowiedzialnymi za przygotowanie projektu.