Oświadczenie.

W związku z filmem jaki ujrzał wczoraj światło dzienne pokazującym bestialskie zachowanie wobec zwierzęcia pragniemy oświadczyć, że jako cała społeczność szkolna jesteśmy tym faktem zbulwersowani i głęboko wstrząśnięci.

Nie ferując wyroków kto jest autorem tego czynu zapewniamy, że jako szkoła dołożymy wszelkich starań aby pomóc organom ścigania w wyjaśnieniu sprawy.

Jeżeli potwierdzą się najsmutniejsze dla nas informacje, że sprawa dotyczy jakiegokolwiek ucznia naszej szkoły deklarujemy, że zostaną wobec takiej osoby wyciągnięte surowe konsekwencje, które przewiduje statut naszej placówki. Jakkolwiek o podjętych działaniach ze zrozumiałych względów nie będziemy informować publicznie.

Dziękując za wszystkie sygnały od Państwa o tej sprawie w wiadomościach i komentarzach prosimy jednocześnie o wstrzemięźliwość wypowiedzi i ocen do czasu wyjaśnienia sprawy przez kompetentne organy państwowe.

 

Dyrektor ZS Prabuty
Tomasz Brodacki