Pomagamy zwierzętom z kwidzyńskiego Przytuliska.

W natłoku przedświątecznych obowiązków i wytężonej nauki przed zbliżającym się końcem semestru, uczniowie klasy klasy 1 T sp wraz z wychowawcą postanowili pomóc porzuconym zwierzętom. Wolontariusze zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy na rzecz psów i kotów z „Przytuliska Miłosna” czyli „Okresowej Przechowalni dla bezdomnych zwierząt” w Kwidzynie.

„Przytulisko” jest miejscem czasowego pobytu bezdomnych, porzuconych lub zagubionych psów, czasami kotów. Są tam przyjmowane zwierzęta za pośrednictwem Straży Miejskiej lub Policji, pochodzące wyłącznie z terenu Kwidzyna. Psy zostają zaczipowane i zaszczepione przeciw wściekliźnie i czekają na swoich nowych właścicieli.

Za zebrane w klasie pieniądze (430 zł) udało się nam kupić psie i kocie przysmaki, miski, zabawki, smycze oraz karmę. Wszystko to zapakowaliśmy i jako świąteczny prezent zawieźliśmy do Kwidzyna.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę w imieniu właścicieli „Przytuliska” i potrzebujących piesków.