Otrzęsiny klas pierwszych.

Jak nakazuje wieloletnia tradycja naszej szkoły uczniowie klas pierwszych muszą przejść swój Chrzest, który przygotowują uczniowie klasy maturalnej.
Uroczystość otrzęsin odbyła się w piątek 15 listopada i była, jak co roku, trzymana głęboko w tajemnicy i całkowicie zaskoczyła pierwszoklasistów.

Maturzyści wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowali szereg zadań i zabaw a także parę pysznych potraw oraz profesjonalny gabinet fryzjersko- kosmetyczny. Po pierwszych obawach przestraszonych pierwszaków z każdą chwilą na twarzach zaczęły pojawiać się uśmiechy i ostatecznie wszyscy bawili się doskonale.

Na koniec maturzyści przygotowali nowy „otrzęsinowy rytuał” w postaci obsypania „kociaków” kolorowym proszkiem holi. Było wspaniale i od teraz pierwszoklasiści stali się już pełnoprawnymi uczniami Zespołu Szkół w Prabutach. Za parę lat to oni będą w podobny sposób witać kolejne nowe roczniki.