Wycieczka dydaktyczna handlowców do Parku Handlowego Matarnia.

W dniu 23.09.2019 r. uczniowie w zawodzie technik handlowiec uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do parku handlowego „Matarnia
w Gdańsku.

Celem wycieczki było organizowanie prac w zakresie przyjmowania dostaw oraz przygotowywania towarów do sprzedaży, wykonywania prac związanych z obsługą klientów oraz realizacją transakcji kupna i sprzedaży i zapoznanie z ofertą.

Odwiedzili centrum handlowe „IKEA” i „OBI”.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie i zapoznanie się ze sposobem organizacji sprzedaży w IKEA, która oferuje szeroki asortyment, dobrze zaprojektowane funkcjonalne elementy wyposażenia domu. Drugim punktem programu wycieczki było zwiedzanie marketu OBI, które kieruję ofertę do tych wszystkich, którzy pragną inwestować w dom czy ogród. Motto: „Wszystko w OBI” najlepiej charakteryzuje strategię firmy.
W gdańskim markecie Klienci mogą wybierać spośród blisko 50 tysięcy artykułów pomocnych przy budowie, remoncie czy urządzaniu domu i ogrodu. Można tam znaleźć między innymi materiały budowlane, artykuły dekoracyjne, elektronarzędzia, oświetlenie, tapety, wykładziny, artykuły motoryzacyjne oraz szeroką gamę roślin, sadzonek, narzędzi ogrodniczych i mebli ogrodowych. Market OBI realizuje swoje indywidualne wizje o pięknym i przytulnym domu. Stąd taka szeroka oferta artykułów dekoracyjnych i wykończeniowych oraz wiele ekspozycji, które mogą stać się inspiracją dla Klientów. W markecie dostępna jest cała gama usług dodatkowych m.in. przycinanie drewna, transport zakupionych towarów, mieszalnik farb, szycie zasłon i firan.

Wycieczka została zorganizowana przy pomocy Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.