Tymek siódmy na Mistrzostwach Polski!

W minioną sobotę i niedzielę 21 i 22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie o prym w kraju walczyli młodzi lekkoatleci w kategorii wiekowej U 16. Impreza tradycyjnie nosiła nazwę Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego.

W zmaganiach wzięło udział ponad 700 zawodników z 230 klubów w Polsce. O randze zawodów może świadczyć przeprowadzona relacja live przez telewizję internetową KS Sport.

W zawodach tych wystartował uczeń naszej szkoły Tymoteusz Kil, który reprezentował barwy klubu KKL Rodło Kwidzyn.

Pierwszego dnia do rywalizacji na 2000 metrów Tymek startował jako faworyt 2 serii. Bieg rozgrywany był w dość wolnym tempie. Po pierwszych dwóch okrążeniach ukształtowała się czołówka biegu, w której znajdował się Tymek. Na ostatnim okrążeniu po długim 300 metrowym finiszu zawodnik z Prabut zdeklasował rywali i wbiegł na linię mety z 10 metrową przewagą nad rywalami bijąc rekord życiowy o 8 sekund. Czas na mecie zmierzony przez aparaturę pomiarową to 6.09.25.

Po zsumowaniu 2 serii dało to 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji MP, co jest najlepszym wynikiem Tymka w karierze i aż strach pomyśleć co by było gdyby biegł w pierwszej mocniejszej serii.

Drużynowo KKL Rodło Kwidzyn zajęło pierwsze miejsce w rywalizacji klubowej.

Bieg Tymka można obejrzeć poniżej. Warto obejrzeć wspaniały finisz naszego biegacza!

Wielkie gratulacje!!! Ogromny sukces!!!!