Wycieczka krajoznawcza klasy 3 T.

W dniu 23 maja 2019 roku klasa III T (grupa- rozszerzona geografia) uczestniczyła w rejsie po Jezioraku. Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań własnym regionem poprzez praktyczne zdobywanie wiedzy.

Piękno Pojezierza Iławskiego wraz z jego osobliwym jeziorem zachęca uczniów do korzystania z jego uroków i wykorzystywania wiedzy zdobytej na zajęciach lekcyjnych oraz konfrontowanie jej z rzeczywistością. Wykorzystanie jej w praktyce daje trwałe efekty i mobilizuje do dalszej pracy.

Oprócz utrwalania wiadomości geograficznych uczniowie pierwszy raz uczestniczyli w żeglowaniu, pomagali naszemu wolontariuszowi Grzegorzowi Swat w obsługiwaniu jachtu, a tym samym zdobywali pierwsze szlify żeglarskie.

Na zakończenie rejsu przy ognisku i gitarze relaksowaliśmy się po trudach wyprawy i podsumowaliśmy nowe doświadczenia i wrażenia.

Uczniowie zadowoleni i zmotywowani do kontynuowania przygody z naturą wrócili szczęśliwie do domów.

Teresa Banasiak