Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z okazji tego święta grupa uczniów klasy 4 technikum wraz ze swoim wychowawcą otrzymała zaproszenie od zaprzyjaźnionego Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Prabutach do wzięcia udziału w wykładzie i zajęciach warsztatowych na temat tej choroby.

W przemiłej atmosferze panującej w Ośrodku mieliśmy okazję zmierzyć się z trudnościami z jakimi zmagają się na co dzień osoby chore na autyzm. Choroba ta polega na zaburzeniu rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, które charakteryzują się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych. Autyzm poddaje się różnym formom terapii (szczególnie behawioralnym i edukacyjnym), które mogą istotnie poprawić funkcjonowanie chorych, ale niestety nie jest uleczalny i zaburzenia pozostają do końca życia.

Mogliśmy zaobserwować ile wysiłku, pracy, cierpliwości i serca wkładają Panie z prabuckiego OREW-u w poprawę funkcjonowania swoich przesympatycznych podopiecznych.

W tym szczególnym dniu nasze serca mają kolor niebieski. Dziękujemy za wspaniały czas, który z Wami spędziliśmy i zapraszamy w piątek do naszej szkoły gdzie wspólnie będziemy się bawić w ramach obchodów Światowego Dnia Tenisa Stołowego- wszak to święto, które również w sposób szczególny otacza opieką osoby niepełnosprawne.