Targi Edukacyjne i Targi Pracy 2019.

Tradycyjnie już pierwszego dnia wiosny w gościnnych progach sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie odbyły się Targi Edukacyjne i Pracy, podczas których prezentowały się placówki z całego powiatu.

Uczniowie ostatnich klas szkół gimnazjalnych i podstawowych mieli doskonałą okazję zapoznania się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych oraz największych lokalnych pracodawców. Nasze stanowisko, dzieło niezmordowanego i pełnego pomysłów pana Mirka, symbolizowało budynek szkoły, która zaprasza w swe przyjazne progi nowych uczniów.

W rolę oprowadzającego wcielił się niezastąpiony Radziu, który potrafił zainteresować wszystkich zgromadzonych. Jak zwykle było dużo ciekawych urządzeń, które świeciły, kręciły się i trąbiły. Nasze programowalne roboty zachęcały do zawodu technik automatyk i przyciągnęły uwagę przedstawiciela firmy Jabil, który zaprosił nas do zwiedzania ich fabryki. Z zaproszenia skorzystamy w najbliższym czasie. Dwie szczęśliwie odnalezione handlowczynie, Paulinka i Ania, prezentowały działanie metkownic i kas fiskalnych, co poskutkowało tym, że informatyk Julian poważnie zaczął zastanawiać się nad zmianą zawodu.

Miejmy nadzieję, że gimnazjaliści i ósmoklasiści równie entuzjastycznie przyjmą naszą ofertę i od września staną się uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach.