V Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego.

15 marca 2019 r. odbył się w Olsztynku konkurs piosenek barda solidarności Jacka Kaczmarskiego. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów: Wiktoria Borowska z kl. 1T i Krzysztof Kamieniew z klasy 3T (w kategorii prac plastycznych).

Wiktoria zaśpiewała „Mury” a Krzysztof wykonał rzeźbę przedstawiającą Jacka Kaczmarskiego. Naszą wokalistkę wspierała grupa koleżanek i kolegów z klasy 1T oraz opiekunowie: p. A. Lewandowska-Lech i ks. D. Krawiec.

W sali widowiskowej Zespołu Szkół w Olsztynku zaprezentowali się wykonawcy z: Olsztynka, Świątek, Biskupca, Kętrzyna, Olsztyna, Garbna, Wielbarka, Dobrego Miasta, Górowa Iławeckiego, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Malborka, Zajeziorza, Klonowa, Warszawy. Łącznie na scenie pojawiło się 90 młodych artystów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Konkursowi piosenki towarzyszył konkurs plastyczny, polegający na wykonaniu prac przedstawiających portrety lub rzeźby Jacka Kaczmarskiego oraz interpretacji utworów artysty.

Poziom występów artystycznych i prac plastycznych w ocenie jury w składzie: Agata Wilińska– absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, Katarzyna Kropidłowska– śpiewająca aktorka w zespole Teatru Jaracza w Olsztynie, Katarzyna Waluk– Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku oraz Janusz Ciepliński– Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach, był bardzo wysoki.