Kolorowi ludzie.

25 lutego uczniowie klasy 1T w ramach lekcji wiedzy o kulturze brali udział w odbiorze transmisji na żywo w iTeatrze z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Scenariusz i reżyseria: Honorata Mierzejewska-Mikosza.
Scenografia: Ewa Woźniak
Animacje i piaskownica interaktywna: Paweł Szarzyński i Aleksander Janas / kolektyw kilku.com
Muzyka: Pavel Helebrand

Kluczowym elementem scenografii była magiczna szafa, w której mieściło się archiwum świata. Dwaj pilnujący jej strażnicy dbali o to, by panował w niej porządek i kreowali rzeczywistość, wydobywając z niej m.in. morza, lądy, wiatr, muzykę i… pierwszego człowieka. Aktorzy w piasku i w magicznej szafie szukali śladów stworzenia.

„Spektakl w przystępny dla młodego widza sposób stawiał pytania o początek ludzkości, a przede wszystkim o naturę człowieka. Każdy z nas jest inny. Inaczej mówi i wygląda. Gdzie indziej mieszka. Ta różnorodność to wyjątkowe piękno naszego świata, a spektakl pokazuje, jak czerpać radość z tych różnic”.