Piękna inicjatywa Szkoły Podstawowej w Rodowie.

6 grudnia w Hali Sportowej PCKiS odbył się finał Akcji charytatywnej „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM” organizowanej przez Szkołę Podstawową w Rodowie, której celem była zbiórka na rzecz dzieci- podopiecznych Pomorskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą oddział w Gdańsku. Przez cały tydzień szkoły z terenu naszej gminy zbierały gry, książki, zabawki, filmy, sprzęt sportowy, materiały plastyczne, kosmetyki, słodycze oraz środki higieniczne dla potrzebujących.

Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły również aktywnie włączyli się w zbiórkę i z przyjemnością przekazaliśmy w czwartek zebrane podarunki. Szkolny przebieg zbiórki koordynował Samorząd Uczniowski wraz z panią opiekun- Anetą Próchnicką- Sitarz.

O godzinie 17.00 rozpoczął się Turniej Piłki Siatkowej dla placówek oświatowych naszej gminy oraz gości z gmin sąsiednich. W zawodach uczestniczyło 6 zespołów, które rywalizowały, jak zawsze, w przemiłej atmosferze, gdzie bardziej od wyniku sportowego liczyła się dobra zabawa i radość z pomagania.

Miło nam jednak poinformować, że naszej drużynie udało się, po pięciu wygranych pojedynkach, zwyciężyć w tych sympatycznych zawodach.

Tabela Turnieju po 15 wyrównanych meczach przedstawia się następująco:

1. ZSP Prabuty
2. SP Mikołajki Pomorskie
3. SP Rodowo
4. SP 2 Prabuty
5. Przedszkole Miś Uszatek Prabuty
6. SP Obrzynowo

Bardzo dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym pięknym przedsięwzięciu i do zobaczenia za rok!

Nasza drużyna grała w składzie: Ilona Jasińska, Szymon Ostrowski, Patryk Malicki, Wiktor Szmyt, Fabian Koniszewski, p. Andrzej Bożek, p. Mirosław Papis i p. Michał Skowroński.

(foto: Kinga Szmudanowska)