VII TURNIEJ MASZYN WIATROWYCH.

30 listopada trzy drużyny konstruktorów z naszej szkoły brały udział w eliminacjach regionalnych VII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych w Zalasewie pod Poznaniem. Organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna.
Organizatorką wyjazdu była p. M. Romel- Kosiedowska, która zachęciła naszych uczniów do udziału w kolejnym takim turnieju, bo chłopcy z klas pierwszych technikum i szkoły branżowej już po raz czwarty startowali w tych zawodach technicznych.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Zbudowane przez uczniów „Wiatraki” są poddawane próbie technicznej złożonej z trzech konkurencji: 1. „największa moc” w maszynach wiatrowych polegała na pomiarze maksymalnej mocy na wale maszyny przy zmiennym obciążeniu. 2. Konkurencja „Obroty przy obciążonym wale maszyny” w maszynach wiatrowych polegała na pomiarze maksymalnej szybkości obrotowej przy obciążeniu maszyny stałym momentem obrotowym. 3. Konkurencja „Moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny” maszyn wiatrowych polegała na pomiarze wartości momentu obrotowego przy zatrzymanym wale.

Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny:
– ZIOMKI SPOD BIEDRONKI w składzie: D. Lesiak, M. Maciejewski i M. Zawilski
– PRÓCHNO TEAM: M. Próchnicki, M. Modrzewski i J. Wybult
– ŚWIEŻAKI: M. Berg, M. Chrzanowski i K. Przeczewski

Ziomki spod Biedronki jako finaliści będą walczyć o miano najlepszych 9 grudnia w Piasecznie. Życzymy powodzenia!