Obchody 100- lecia Odzyskania Niepodległości.

13 listopada 2018 r. w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbyły się szkolne obchody 100- ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Uroczystość rozpoczęła się od ślubowania na Sztandar uczniów klas pierwszych- Technikum oraz Branżowej Szkoły I stopnia.

Następnie liczna widownia składająca się z całej społeczności ZSP oraz zaproszonej młodzieży gimnazjalnej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach, obejrzała wzruszający program artystyczny zatytułowany „Polskie drogi do wolności”. Montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów pod kierunkiem p. Agnieszki Lewandowskiej- Lech, ukazał krwawą historię naszej Ojczyzny, trudne losy Polaków oraz ich nieustanne dążenia do odzyskania upragnionej wolności.

Kolejnym punktem naszych obchodów Święta Niepodległości był udział w Akcji Narodowe Czytanie organizowanym przez szkolną bibliotekę. Tym razem osiemnaścioro lektorów zmierzyło się z powieścią „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Zebrani z uwagą wysłuchali interpretacji utworu zarówno przez uczniów jak i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie zainspiruje uczniów do częstszych wizyt w bibliotece i sięgania po klasykę literatury polskiej.