Światowy Dzień Tenisa Stołowego- WTTD 2018.

 

W piątek 6 kwietnia 2018 r. odbędzie się 4 edycja Światowego Dnia Tenisa Stołowego. World Table Tennis Day ma służyć popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu w możliwie jak największej liczbie zakątków naszego globu. Pomóc w tym mają organizowane wydarzenia związane z tenisem stołowym, zaplanowane właśnie na ten dzień.

 

 

Nasza szkoła drugi rok z rzędu włączy się tego dnia w popularyzację Ping Ponga. Przypominamy, że w ubiegłym roku nasz Event zdobył pierwsze miejsce spośród 450 takich wydarzeń w 93 krajach na całym świecie. To właśnie nasze obchody zyskały w oczach Międzynarodowej Federacji miano najbardziej kreatywnego wydarzenia. W związku z tym otrzymaliśmy nagrodę w postaci robota treningowego do tenisa stołowego firmy iPong.

 

W ramach obchodów WTTD 2018 odbędą się w szkole:

 

OD 23 MARCA:

100 CIEKAWOSTEK O PING PONGU NA SZKOLNYM KORYTARZU

Na szkolnym korytarzu zostaną rozwieszone plakaty z podstawowymi informacjami oraz wieloma ciekawostkami dotyczącymi tenisa stołowego, które z pewnością pomogą przygotować się do WIELKIEGO TESTU WIEDZY O TENISIE STOŁOWYM.

 

PIĄTEK 06 KWIETNIA:

WIELKI TEST WIEDZY O TENISIE STOŁOWYM (z nagrodami)

SALA NR 15, godz. 8.30 Konkurs odbędzie się online poprzez szkolną stronę internetową i będzie składał się ze 100 pytań testowych ilustrowanych grafikami. Pytania będą obejmować tematykę historii rozwoju dyscypliny, ewolucję sprzętu, przepisów, Polskiego Związku Tenisa Stołowego, ITTF (światowa federacja), ETTUI (europejska federacja) oraz najlepszych zawodników. Więcej informacji udziela p. Michał Skowroński.

WYSTAWA KSIĄŻEK O TENISIE STOŁOWYM

SALA NR 15, godz. 8.30. Przy okazji Wielkiego Testu Wiedzy o Tenisie Stołowym wystawione zostaną polskie i obcojęzyczne książki ze zbiorów p. Michała Skowrońskiego.

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI Z OREW PRABUTY

SALA GIMNASTYCZNA, godz. 10.00. Światowy Dzień Tenisa Stołowego pragnie szczególnie ciepło objąć troską osoby potrzebujące i niepełnosprawne. W tym dniu naszą szkołę odwiedzą dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Prabutach, dla których wspólnie z opiekunkami Ośrodka przeprowadzimy zajęcia, gry i zabawy związane z tenisem stołowym.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY (z nagrodami)

SALA GIMNASTYCZNA, godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich uczniów (dziewczęta i chłopców) oraz pracowników szkoły do sportowej rywalizacji. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone. Więcej informacji udzielają p. Michał Skowroński i p. Bernard Reks.

KONKURS NA NAJLEPSZY LIMERYK O PING-PONGU (z nagrodami)

Przeprowadzając WTTD w szkole pragniemy połączyć kulturę fizyczną, z wiedzą i kulturą wysoką. Stąd pomysł na najlepszy limeryk. Konkurs przeprowadza p. Agnieszka Lewandowska- Lech. Prace należy złożyć do dnia 4 kwietnia. W piątek 6 kwietnia nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone, limeryki zawisną na szkolnym korytarzu oraz zostaną opublikowane na szkolnej stronie www.

Poradnik tworzenia limeryków

 

Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania.

 

 

AKTUALNA MAPA ZAREJESTROWANYCH EVENTÓW WTTD 2018.

 

PRZEBIEG WTTD 2017.