Relacja z Targów Auto Moto Arena w Ostródzie.

Młodzież naszej szkoły: Cezary Chiliński kl.1 Tm, Bartłomiej Rzeszotek kl. 2 Tm, Krystian Dubiela kl. 2 Tm oraz Patrycja Łukasiak kl. 2 Ti pod opieką p. Janka Dubienia wzięła udział w targach samochodowych– wystawie po raz kolejny zorganizowanej przez Mazury Expo S.A Arena w Ostródzie w dniach 17 i 18 marca 2018 roku.

Szkoła zaprezentowała dorobek naszych uczniów w postaci zmodernizowanego samochodu Fiat 126p– cabrio oraz Volvo V70. Podczas prezentacji prowadzonej przez naszą młodzież samochody te cieszyły się ogromnym uznaniem. Wszyscy zwiedzający wyrażali ogromny szacunek do zaangażowania młodzieży w ten projekt, który miał szanse zaistnieć dzięki dużej ofiarności ludzi dobrej woli.

Podczas wystawy uczniowie przeprowadzili konkurs– konkurencję zręcznościową: „Wymiana koła na czas”. Konkurs ten całkowicie odzwierciedlał sytuację na drodze kiedy uszkodzeniu ulega koło samochodu. Tak więc, przy użyciu kamizelki odblaskowej oraz trójkąta ostrzegawczego z zastosowaniem przepisów o ruchu drogowym, przeprowadzone zostały cztery edycje tego konkursu. Pierwsza edycja odbyła się w sobotę od godz. 12 do 14, a druga od 15 do 17 również w sobotę, trzecia edycja w niedzielę 18 marca od 11 do 13, a czwarta również w niedzielę od 14 do 16.

Konkurs miał charakter ogólnopolski. W pierwszej edycji łącznie wzięło udział sześciu uczestników spośród których pierwsze miejsce uzyskał: Dawid Bujkowski z Białegostoku uzyskując czas 3,32,64, drugie miejsce Cezary Chiliński z Prabut uzyskując czas 3,56,66; trzecie miejsce Sebastian Szkop z Prabut uzyskując czas 4,34,33.
W drugiej edycji wzięło udział trzech uczestników, pierwsze miejsce zajął Jerzy Bernacki z Torunia i uzyskał czas 3,27,01; drugie miejsce Marek Kuhn z Olsztyna uzyskując czas 3,39,40; a trzecie miejsce Ciesielski Sebastian z Grunwaldu z czasem 3,45,24.
W trzeciej edycji wzięło udział sześciu uczestników, a pierwsze miejsce zajął Przemysław Gryczan z Niedźwiedni i uzyskał czas 3,07,25; drugie miejsce Łukasiak Patryk z Mławy z czasem 5,15,21; trzecie miejsce Poniatowski Paweł z Malborka z czasem 5,56,32.
W czwartej edycji wzięło udział dziesięciu uczestników, pierwsze miejsce zajął Sokołowski Szymon z Lidzbarka Warmińskiego– 2,44,19; drugie miejsce Kowalski Teodor z Terespola z czasem 3,03,21; trzecie miejsce Jakub Kacprzak z Lidzbarka Warmińskiego z czasem 3,08,56. Ponadto uczeń naszej szkoły Jaworski Hubert zajął czwarte miejsce w drugiej edycji konkursu, a także Łukasiak Patrycja piąte miejsce w trzeciej edycji konkursu. Nasi uczniowie zajęli bardzo wysokie lokaty.

W sobotę na zaproszenie naszych uczniów, stoisko nasze odwiedzili Jarosław Maznas oraz Rafał Jemielita z TVN Turbo z programu „Automaniak”, a w niedzielę 18 marca 2018r. dla tego kanału udzielił wywiadu p. Janek Dubień oraz Cezary Chiliński uczeń naszej szkoły. Pan Dubień również udzielił wywiadu dla radia UWM w Olsztynie. Udział naszej młodzieży w targach– wystawie możliwy był dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatora p. Krzysztofa Czapnika z Arena Ostróda oraz firmie Auto Centrum z ulicy Pustej w Prabutach, która przetransportowała nasze samochody na targi i z powrotem do szkoły.

Organizator p. Janek Dubień serdecznie dziękuje za wsparcie i pomoc firmie Auto Centrum Prabuty. Panu Krzysztofowi Czapnikowi z Arena Ostróda oraz anonimowemu sponsorowi, który częściowo sfinansował dwudniowy pobyt naszej młodzieży w Arena Ostróda. Poniżej prezentujemy opinie naszych uczniów, zapraszamy do galerii.

Serdecznie wszystkim dziękuję: Janek Dubień ZSP Prabuty

 

Poniżej publikujemy opinie uczestników wyjazdu:

 

Cezary Chiliński kl. 1 Tm
Uważam, że organizowanie takich targów jest bardzo dobrym pomysłem. Targi tego typu bardzo przybliżają naszą szkołę do świata. Była bardzo duża możliwość porozmawiania z wystawcami którzy byli bardzo życzliwi. Po raz pierwszy miałem okazje udzielić wywiadu dla TVN Turbo i porozmawiać z osobami które widzę w telewizji. Na targach znajdowało się bardzo dużo wystawców np. Skoda, Seat którzy odpowiadali bardzo życzliwie i starali się dokładnie odpowiadać na zadawane pytania. Przedmioty wystawców robiły ogromne wrażenie, gdzie jedną z rzeczy które zrobił na mnie wrażenie to skuter i samochód elektryczny, których w Prabutach się nie na co dzień spotyka. Według mnie, wyjazdy na takie targi powinny być organizowane jak najczęściej i co raz więcej aby szkoła miała możliwość rozwoju i rozwoju dla uczniów”.

 

Patrycja Łukasiak kl. 2 Ti
„Uważam, że wyjazd do Areny Ostróda na targi samochodowe był bardzo dobrym pomysłem, ponieważ według mnie, szkoła mogła zaprezentować swój poziom oraz pojazdy, które zostały zbudowane przez uczniów w naszej szkole. Mieliśmy okazje spotkać panów z programu „Automaniak” TVN Turbo, którzy byli zachwyceni naszą obecnością. Wszystko można nazwać jednym wielkim „kosmosem”. Bardzo się cieszę, że w naszej szkole są takie wycieczki i jest ich bardzo dużo. Według mnie, wycieczki organizowane przez p. Jana Dubienia są bardzo dobre i dużo kształcą”.

 

Bartłomiej Rzeszotek kl. 2 TM
Uważam, że wyjazd do Ostródy na targi samochodowe był bardzo udany. Uważam że nasza szkoła powinna częściej brać udział w tego typu imprezach jest to bardzo dobry sposób na zaprezentowanie naszej szkoły i naszych działań na lekcjach zawodowych w których możemy popracować w klasopracowni oraz poduczeniu naszych zdolności. Mam nadzieje że za rok również pojawimy się na targach w Ostródzie. Wycieczki organizowane przez pana Janka Dubienia są bardzo ciekawe i dużo można się nauczyć”.

 

Krystian Dubiela kl.2 TM
Dla mnie to była rewelacja, fantastyczna atmosfera, panowie z TVN Turbo są zarypiaści, byli bardzo przyjemni, można było z nimi porozmawiać o wszystkim na temat motoryzacji. Moim zdanie wystawa naszych przerobionych samochodów to jest najlepszy pomysł na reklamę naszej szkoły chciałbym aby to nie była pierwsza i ostatnia wystawa w moim życiu mam nadzieję że pan Dubień Jan będzie o mnie pamiętał za każdym razem jak takie imprezy będą organizowane. Nasze kosmiczne pojazdy (maluch cabrio i volvo pocięte do granic możliwości) przyciągało bardzo dużo osób od malca do starca”.