Wycieczka do Olsztyna.

7 czerwca trzydziestoosobowa grupa uczniów technikum i szkoły zawodowej uczestniczyła we wspaniałej wycieczce do Olsztyna zorganizowanej przez p. Irenkę Stefanowską. W programie całodniowego wyjazdu główną atrakcją był musical „Skrzypek na dachu” w Filharmonii Warmińsko– Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego, którego prapremiera światowa odbyła się 22 września 1964 r. w Imperial Theatre w Nowym Jorku a który dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń. Dzięki wspaniałej muzyce Jerrego Bocka, walorom libretta oraz cudownym kreacjom stworzonym przez artystów przenieśliśmy się do początków XX wieku i poczuliśmy atmosferę życia mieszkańców małej żydowskiej wioski, jaką była Anatewka. O roli tradycji w szybko zmieniającym się świecie pięknie opowiadał Tewie mleczarz, który często rozmawiał z Bogiem i zwierzał się Mu ze wszystkich swoich spraw. Nie zabrakło, przekazanych często w humorystyczny sposób, życiowych rad i mądrych nauk płynących z doświadczenia bohaterów musicalu a dźwięki partii solowych i chóralnych brzmiały jeszcze długo w naszych uszach.

Odwiedziliśmy także Muzeum Warmii i Mazur, mieszczące się w XIV- wiecznym zamku gotyckim, w którym mieszkał i pracował jako administrator dóbr kapituły warmińskiej sam Mikołaj Kopernik. Wysłuchaliśmy ciekawych opowieści przewodniczki m.in. o babach pruskich, twórczości Marii Zientary– Malewskiej i obejrzeliśmy najważniejszą pamiątkę po słynnym astronomie znajdującą się na ścianie krużganka- własnoręcznie przez niego wykonaną tablicę astronomiczną.

Na zakończenie pobytu w stolicy Warmii i Mazur wszyscy zjedli pyszne lody a o tym, że wycieczka była naprawdę udana świadczą opinie uczestników i ich pytania o… następny wyjazd do filharmonii.