Wielkie wyróżnienie dla naszego Eventu WTTD!

Z przyjemnością informujemy, że nasz Event zorganizowany 6 kwietnia 2017 r. z okazji WTTD- Światowego Dnia Tenisa Stołowego został dostrzeżony i uhonorowany przez Światową Federację Tenisa Stołowego ITTF.

Spośród 450 takich Eventów w 93 krajach na całym świecie to właśnie nasze wydarzenie zyskało w oczach Międzynarodowej Federacji miano najbardziej kreatywnego. W związku z tym otrzymaliśmy nagrodę w postaci robota treningowego do tenisa stołowego firmy iPong.

Nie kryjemy radości i wielkiego zaskoczenia tym faktem.

Przypominamy, że nasz WTTD składał się z 3 części:
– Wielkiego Testu Wiedzy o Tenisie Stołowym dla uczniów,
– Szkolnego Turnieju Tenisa Stołowego dla młodzieży szkolnej,
– Nocnego Maratonu Tenisa Stołowego dla dorosłych sympatyków tenisa stołowego.

W ciągu dnia uczniowie rywalizowali w Wielkim Teście Wiedzy, który przeprowadzony został online na szkolnej stronie www i składał się z 70 pytań. Uczestnicy odpowiadali na pytania z historii rozwoju dyscypliny, przepisów, ewolucji sprzętu do gry, historii ITTF oraz współczesnych i dawnych gwiazd tego sportu. Na miesiąc przed Quizem organizator umieścił na stronie www regulamin oraz odnośniki do materiałów szkoleniowych. Kolejną częścią Eventu był Szkolny Turniej Tenisa Stołowego, w którym rywalizowali razem uczniowie i nauczyciele. W sportowej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników. Wieczorem rozpoczął się Nocny Maraton Tenisa Stołowego, który zakończył się rankiem kolejnego dnia. Przez całą noc rywalizowali ze sobą dorośli amatorzy tenisa stołowego. Podczas zawodów przewidziano wiele atrakcji np. gra według starych zasad do 21 punktów piłeczkami 38 mm.

O przebiegu Światowego Dnia Tenisa Stołowego w naszej szkole można przeczytać TUTAJ–>>

Co roku Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego wydaje okolicznościowy Raport dotyczący przebiegu WTTD na całym świecie. Z niecierpliwością oczekujemy daty publikacji i z pewnością poinformujemy o tym fakcie, jak również o nadejściu atrakcyjnej nagrody.

Poniżej prezentujemy treść wiadomości od ITTF.

 

(…) Gratulacje, wybraliśmy Twoją inicjatywę WTTD jako jedno z najbardziej kreatywnych wydarzeń ze wszystkich zrealizowanych w ramach Światowego Dnia Tenisa Stołowego na całym świecie!
Wygrałeś iPong-Robot sponsorowany przez firmę iPong (www.ipong.net), dobra robota! Możesz być naprawdę dumny ze swojego pomysłu i jego realizacji! (…)

Wiebke SCHEFFLER
ITTF- WTTD Team