Konkurs dla młodzieży: „…………. przez pryzmat tolerancji”.

Przedstawiamy informację na temat Projektu dla młodzieży organizowanego przez p. Marka Chronia- Radnego Miasta Helu: „………przez pryzmat tolerancji”.

Projekt skierowany jest do młodzieży województwa pomorskiego. Głównym celem Projektu jest propagowanie idei tolerancji, rozwój świadomości odpowiedzialnego funkcjonowania w społeczeństwie obywatelskim, promowanie zasad tolerancji, poszanowania godności drugiego człowieka oraz zrozumienia wieloznaczności słowa tolerancja.

Wbrew pozorom słowo TOLERANCJA ma wiele znaczeń, może występować w różnych aspektach i każdy z nas może je inaczej postrzegać, stąd wielokropek. Każdy z uczestników może wpisać dowolne słowo oby tylko potrafił je uzasadnić. Tolerancja jest elementem świadomego człowieczeństwa.

Patronat na Projektem objął były Prezydent RP, noblista Pan Lech Wałęsa.

Zwieńczeniem Konkursu będzie spotkanie z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą na terenie Europejskiego Centrum Solidarności. Laureaci otrzymają nagrody książkowe ze specjalnie dedykowanym dla nich przesłaniem Pana Prezydenta Lecha Wałęsy. Możliwość czerpania wiedzy od człowieka który tworzył historię jest bezcenna. Tym bardziej zachęcam do udziału w Projekcie i zaangażowania się w prace. Prace należy wykonać w formie plakatu.

Konkurs trwa do 01 czerwca 2017 r.

Regulamin konkursu.

Więcej informacji na stronie http://marekchron.pl/