Wizyta gimnazjalistów w ramach Dnia Otwartego.

W czwartek 27 kwietnia w ramach Dnia Otwartego gościliśmy w murach naszej szkoły uczniów klas trzecich okolicznych gimnazjów. Odwiedzili nas uczniowie z Prabut, Rodowa, Trumiejek, Susza, Mikołajek Pomorskich oraz Licza, którzy mieli okazję zwiedzić szkołę i zapoznać się z ofertą edukacyjną na  rok szkolny 2017/2018.

Goście zwiedzając szkołę mogli poczuć atmosferę i poznać specyfikę szkoły ponadgimnazjalnej, porozmawiać z kadrą nauczycielską oraz starszymi kolegami, zapoznać się bazą dydaktyczną, a także wziąć udział w przygotowanych quizach, pokazach i konkursach. Spośród wielu atrakcji szczególnym zainteresowaniem cieszył się pokaz programowania robotów i tworzenia gier komputerowych,  a także możliwość spróbowania swoich sił w rywalizacji w popularnej grze komputerowej.

Na zakończenie szkolna grupa strażacka przygotowała dla zebranych pokaz ratownictwa medycznego. Odważni ochotnicy mieli szansę przejażdżki naszą szkolną maskotką- Fiatem 126 p. Wersji cabrio nie ma nawet Tom Hanks 🙂

Mamy nadzieję, że dzisiejsza wizyta sprawi, że spora grupa naszych sympatycznych gości zawita w murach naszej szkoły 1 września.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę Dnia Otwartego.

Foto: Daria Zaremba i Stanisław Dąbrowski.