Targi edukacyjne i Targi Pracy.

Pierwszego dnia wiosny 21 marca 2017 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie odbyły się Targi Edukacyjne i Targi Pracy organizowane przez Powiat Kwidzyński, których celem jest zapoznanie uczniów trzecich klas gimnazjów (oraz ich rodziców) z ofertą edukacyjną szkół w powiecie oraz ofertą lokalnych przedsiębiorców i pracodawców.

Na Targach swoją różnorodną i bogatą ofertę edukacyjną zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne prowadzące kształcenie zawodowe, licea ogólnokształcące, swoje stoiska miały również Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz lokalni pracodawcy tacy jak: International Paper– Kwidzyn Sp. z o.o.; KBR Poland Sp. z o.o.; LACROIX Electronics Sp. z o.o.; Jabil Circuit Poland Sp. z o.o.

Gimnazjaliści i ich rodzice oraz wszyscy przybyli tego dnia na Targi otrzymali Informator dla kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kwidzyński, mieli okazję zapoznać się ofertą szkół, wziąć udział w pokazach i prezentacjach przez uczniów szkół średnich. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z pomocy specjalistów Powiatowego Ośrodka Kariery w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Stoisko naszej szkoły cieszyło się, jak co roku, dużym zainteresowaniem wśród gimnazjalistów. Mechanicy przyjechali swoim Maluchem Cabrio, prezentowali naprawę silnika samochodowego; informatycy dokonywali pokazu programowania robotów, montowali podzespoły komputera, diagnozowali i testowali sprzęt; handlowcy zaś reklamowali szkołę, demonstrowali działanie kas fiskalnych i metkownic.
Warto wspomnieć, iż podobnie jak w roku ubiegłym swoją obecnością wsparło nas Pomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych, które użyczyło swojego TIR-a. Stowarzyszenie promuje otwarcie nowego kierunku w naszej szkole: kierowca-mechanik w Branżowej Szkole I stopnia.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie Targów a w szczególności uczniom i opiekunom, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie.