Prawybory parlamentarne w szkole

mlodzi_glosuja_akcjaW najbliższy poniedziałek 19 października 2015 r. odbędą się w szkole Prawybory do Parlamentu RP w ramach Akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi głosują”. Głosowanie odbywać się będzie na lekcjach w godzinach 7:30-11:50 w sali nr 16.

W ramach programu „Młodzi głosują” uczniowie i uczennice gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przygotowują i przeprowadzają w swoich szkołach symulację wyborów powszechnych, których wyniki zostaną opublikowane 26 października.

Program towarzyszy wszystkim wyborom i referendom ogólnokrajowym od roku 1995, w każdej edycji pracuje w nim ponad 1200 szkół. Program w szkołach prowadzony jest przez samą młodzież, do tej pory w roli organizatorów wystąpiło około 50 000 uczniów i uczennic, w wyborach przez nich przygotowanych wzięło udział ponad 3 miliony uczniów i uczennic.

ZAPRASZAMY DO WZIĘCIA UDZIAŁU W GŁOSOWANIU.