Sprzątanie Liwy

W piątek 18 września cała społeczność szkolna wzięła udział w sprzątaniu Liwy.
Zainicjowana przez nas akcja miała na celu uprzątnięcie zarówno koryta rzeki jak i bliskiego otoczenia jej brzegów. Młodzież wraz z opiekunami wyruszyła z dwóch kierunków. Pierwsza grupa rozpoczęła pracę od strony tzw. śluzy a druga od mostu na ul. Rypińskiej, by spotkać się na wysokości strzelnicy miejskiej. Nasze „zdobycze” to m.in. kilkanaście opon, zbiornik paliwa, duży dziecięcy samochód oraz całe mnóstwo plastikowych i szklanych butelek. Na zamieszczonych poniżej zdjęciach widać, że w wielu przypadkach wydobycie śmieci wymagało dużej zręczności i współpracy kilku osób. Nasza akcja miała więc wymiar ekologiczny ale też przyczyniła się do integracji uczniów i nauczycieli. Na zakończenie wszyscy udali się na ognisko, gdzie czekał zasłużony posiłek. Za pomoc w przeprowadzeniu akcji sprzątania Liwy dziękujemy:
panu burmistrzowi Markowi Szulcowi i UMiG w Prabutach za dostarczenie rękawiczek i worków oraz odbiór zebranych śmieci,
Zakładowi Przetwórstwa Mięsnego TWZ Zielińscy z Kwidzyna za pyszne kiełbaski,
państwu Kordowskim z Prabut za chrupiące bułeczki,
Radzie Rodziców ZSP w Prabutach,
radnemu Andrzejowi Ochałowi za czynny udział w sprzątaniu.
Największe podziękowania należą się jednak uczniom, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem.