1 GRUDNIA ŚWIATOWY DZIEŃ AIDS

aidsRokrocznie 1 grudnia, poczynając od 1988 roku, z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia obchodzony jest Światowy Dzień AIDS. W tym dniu na całym świecie, także w Polsce, odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS.

Pandemia AIDS jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Obecnie z wirusem HIV żyje około 35 milionów mieszkańców naszego globu.

Co 13 sekund ktoś zakaża się HIV, co 16 sekund inna osoba umiera na AIDS. Jednocześnie ocenia się, że zaledwie 40% seropozytywnych osób wie o swoim zakażeniu.

Każdy, bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie religijne czy orientację seksualną może ulec zakażeniu. Jak dotąd nie udało się wyprodukować leku na AIDS ani szczepionki, która zapobiegałaby rozprzestrzenianiu się wirusa. Jedyną bronią pozostaje WIEDZA i unikanie sytuacji niosących ze sobą ryzyko zakażenia.

20 listopada 2014r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS. Największą wiedzą wykazały się uczennice klasy drugiej technikum: Paulina i Daria.

Dziewczęta godnie reprezentowały naszą szkołę w etapie powiatowym, który odbył się 1 grudnia 2014r. w Zespole Szkół Społecznych w Kwidzynie. Godziny ciężkiej pracy oprócz solidnej wiedzy, przyniosły dodatkowe korzyści- dwa miejsca na podium i cenne nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. Daria (po dwukrotnej dogrywce) zajęła miejsce drugie, Paulina (również po dogrywce) uplasowała się na trzeciej pozycji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Ulotka informacyjna o HIV i AIDS .