Wycieczka do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

W dniu 21.11.2014 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w wycieczce do Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni z okazji Dni otwartych uczelni.
Podczas wycieczki młodzież zapoznała się z zasadami rekrutacji i warunkami nauki oraz kierunkami studiów. Ponadto uczestnicy wycieczki wzięli udział w zajęciach z wykorzystaniem symulatora nawigacji, mostka kapitańskiego, spawania, pola bitwy oraz manewrów wojskowych.
Młodzież wymieniała poglądy z pracownikami naukowymi oraz studentami Akademii. Uczniowie udzielili również kilka wywiadów do lokalnej telewizji i radia.
Wycieczka miała również charakter integracyjny.
Organizator dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację wyjazdu.

Najlepszą oceną wycieczki niech będą opinie uczniów po przyjeździe:

Arek: „Uczestnicząc w wycieczce zapoznałem się z zasadami przyjmowania na uczelnie. Najbardziej zainteresowała mnie symulacja mostka kapitańskiego. Z wycieczki jestem bardzo zadowolony, ponieważ przybliżyła mi problematykę obronności kraju oraz sposoby szkolenia kadry”.

Kamil: „Najbardziej podobała mi się symulacja mostka oraz symulator spawania. Tego typu wycieczki powinny być częściej organizowane. Przybliżają one różne dziedziny techniki, dzięki nim nasza wiedza jest systematycznie poszerzana”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.