Warsztaty „Eurowybory 2014 Mam głos- mam wybór”

Dnia 27 marca br. kilkudziesięciu uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego wzięło dział w seminarium organizowanym przez Punkt Informacji Europejskiej EUROPE DIRECT Z Dzierzgonia. Wśród nich uczennice klasy drugiej technikum Kaja Pilarska oraz Agata Papis.

Zajęcia warsztatowe pod tytułem „Eurowybory 2014 Mam głos- mam wybór” były cenna lekcją zorganizowana w formie debaty, w czasie której symulowane były obrady Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy seminarium przekonali się w praktyce jak trudną sztuką są skuteczne negocjacje i podejmowanie decyzji. Zajęcia te były wprowadzeniem uczniów szkoły w problematykę wyborów do Parlamentu Europejskiego, którymi zajmiemy się w nadchodzących tygodniach.

Już dziś można powiedzieć, że nie była to ostatnia wizyta naszych uczniów w Dzierzgoniu, ponieważ zostaliśmy zaproszeni na obchody Dnia Europy. Świętować pojedziemy z pewnością liczniejszą grupą, o czym pragnie poinformować zajmujący się edukacja europejską Tomasz Brodacki. Ostatnie słowa skierowane są szczególnie dla aktywnych dziewcząt z klasy trzeciej technikum…:)