XXXII rocznica wprowadzenia STANU WOJENNEGO

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 4 technikum, pod kierunkiem wychowawcy p. Marcina Stalmirskiego, przygotowali happening mający na celu przybliżenie uczniom naszej szkoły klimat wydarzeń z 13 grudnia 1981 roku. Wycie syren, zomowcy łomoczący w drzwi, polecenia oficerów wydawane przez megafon. W holu na parterze wysłuchaliśmy przemówienia gen. Wojciecha Jaruzelskiego, który ogłaszał wprowadzenie Stanu Wojennego.
Opozycjoniści, ukryci wśród młodzieży szkolnej, wznosili hasła „Orła wrona nie pokona” i „Solidarność, solidarność”. Rozrzucane były ulotki a górnicy zbrojnie stanęli naprzeciw zwartych oddziałów Zomo. Całość dopełniły utwory „Idą pancry na Wujek” oraz „Obława II”.
Wszystkim uczniom zaangażowanym w inscenizację należą się ogromne słowa uznania.

stan_wojenny_plakat_2013