21 lutego używaj tylko języka polskiego czyli DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO w naszej szkole.

14 lutego kochaliśmy Zespół Szkół, Prabuty i wszystkich ludzi a tydzień później czyli 21 lutego okazywaliśmy miłość, podziw i szacunek językowi ojczystemu. O tym, że polszczyzna jest pełna uroku nie trzeba nikogo przekonywać.

21 lutego był dniem pełnym niespodzianek . Oplakatowany dolny korytarz szkoły był zasługą uczniów klasy 1T, którzy wykonali prace plastyczne. Łamańce językowe rozbrzmiewające na lekcjach języka polskiego w ramach programu ZEMSTA LOGOPEDY bawiły i pozwalały sprawdzić posiadane przez uczniów umiejętności pięknego czytania. Ułożone przez uczniów klasy 2b klasorymy brzmiały m.in. tak: „21 lutego używaj tylko języka polskiego!” i tak: „Pamiętaj koleżanko, kolego, że 21 lutego to dzień języka ojczystego!”.

Na koniec – losowane karteczki ze złotymi myślami twórców literatury polskiej- szansą na zdobycie oceny bardzo dobrej z języka polskiego!

Mamy nadzieję, że święto języka ojczystego wpisze się na stałe do kalendarza imprez szkolnych.