Jesteśmy w Programie „Młody Kierowca”.

Miło nam poinformować, że klasa III B została zakwalifikowana do Programu „Młody Kierowca” realizowanego przez Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego.

W ramach programu Uczniowie odbędą szkolenia na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach.

Szkolenie składa się z pięciu części: prezentacja na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, rozmowa z zaproszonym ekspertem na temat wpływu środków odurzających na prowadzenie pojazdu, testy sprawnościowe (refleksomierz, alkogogle), korzystanie z symulatora dachowania oraz symulatora zderzeń, najazd na płytę poślizgową – w przypadku uczniów posiadających prawo jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez ucznia pod nadzorem instruktora techniki jazdy, w przypadku uczniów nieposiadających prawa jazd nieposiadających prawa jazdy kat. B najazd wykonywany będzie przez instruktora techniki jazdy, a uczeń będzie pasażerem.

To będą naprawdę wartościowe zajęcia!