W 105. Rocznicę Odzyskania Niepodległości czytaliśmy „Nad Niemnem”.

10 listopada społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości Odzyskania Niepodległości, która składała się z dwóch części. W pierwszej młodzież zaprezentowała zarys historii walk Polaków o niepodległość i wykonała pieśni patriotyczne. Wspólne czytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” stanowiło część drugą tego pięknego wydarzenia.

Zaangażowani w szkolne przedsięwzięcie uczniowie: Mikołaj B. i Agata S. z klasy 4T, Laura K. i Kornelia T. z klasy 1T, jak również uczennice klasy maturalnej: Wiktoria B., Anna G., Jessica U., Joanna W., Natalia W., Kinga Sz., Natalia Sz., Weronika K. oraz nauczyciele wykazali się wieloma, poza pedagogicznym, talentami m.in. aktorskim i wokalnym.

Dziękujemy wszystkim za udział we wspólnym świętowaniu 11 listopada, niezapomniane wrażenia i chwile pięknych wzruszeń, których dostarczyła nam szkolna uroczystość.