V Powiatowy Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Prabutach.

W piątek 26 maja 2023 r. w sali gimnastycznej rozegrano turniej szachowy na dystansie 7 rund po 10 min. dla zawodnika. W turnieju uczestniczyło 38 zawodników z różnych szkół naszego powiatu oraz z powiatu iławskiego.

W klasyfikacji końcowej uwzględniono  podział na kilka kategorii.

Wyniki turnieju

W kategorii klas I-III:

Zwyciężył Franciszek Gawiński uczeń klasy 2b z SP 2 Prabuty z 4 pkt.

W kategorii dziewcząt klas 4-8 zwyciężyła  Laura Weiss  3 pkt. z SP Ryjewo przed Zuzanną Rogala 2 pkt. z SP 2 Prabuty

W kategorii chłopców klas 4-8 zwyciężył Maksymilian Krasiński 5 pkt.  przed Szymonem Jakimczukiem 4,5 pkt., obaj reprezentowali SP 2 Prabuty. Trzecie miejsce zajął Mikołaj Laskowski 4,5 pkt. z SP Susz.

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył  Maciej Kościelski 5 pkt.  z II LO Kwidzyn przed Szymonem Orzechowskim 4,5 pkt. z LO Kwidzyn oraz Marcinem Orzechowskim 3,5 pkt.  z ZS z Prabut.

W kategorii OPEN zwyciężył Andrzej Bożek 6,5 pkt.  przed Marcinem Fydrychem oraz Mariuszem Kryszkiewiczem obaj po 5 pkt.

Niespotykane, ekologiczne medale, nagrody i dyplomy dla najlepszych zostały wręczone przez Dyrektora Szkoły p. Tomasza Brodackiego i kierownika p. Andrzeja Bożka.

Ogólnie I miejsce w  turnieju zajął nauczyciel ZS w Prabutach i jednocześnie organizator imprezy p. Andrzej Bożek. Belfer nie dał szans uczniom. Jedynie Maksymilian Krasiński z 8 klasy starał się dorównać zwycięzcy. Obaj zgromadzili po 6,5 punktu.  P. Andrzej wyróżnił Maksymiliana, który jako jedyny zremisował z nim partię i przekazał mu puchar.

Wszyscy pozostali uczestnicy turnieju otrzymali słodkie upominki.

Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju m.in. p. Michałowi Skowrońskiemu, p. Michałowi Staniszewskiemu. Sędziował  Jan Bożek.