Tydzień życzliwości.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały czas do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, miłego dnia, a także jak ciepłą i miłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech i życzliwe słowo skierowane do drugiej osoby.

W naszej szkole po raz pierwszy w dniach 21– 22 listopada 2022 roku obchodzony był Tydzień Życzliwości i Pozdrowień. Mimo pochmurnej pogody na zewnątrz, szkoła wypełniła się w tych dniach ciepłem i mnóstwem życzliwych zwrotów i pozdrowień. Na drzwiach pojawiły się kolorowe kupony z dawką pozytywnych słów.

Pierwszego dnia ruszyła poczta życzliwości, na korytarzu przez cały tydzień stała skrzynka, do której można było wrzucić miłą wiadomość dla kolegi/koleżanki, a także nauczyciela. Była też chwila na słodkie przyjemności, czyli cukierek z przesłaniem i ciepłym słowem. Środa upłynęła nam bardzo aktywnie– szkolna gra „znajdź– wykonaj” miała wielu zwolenników. Uczniom nie straszne były zadania takie jak: dowiedź się jaki jest ulubiony zespół wybranego nauczyciela, spróbuj przekonać nauczyciela do nagrania tik-toka (tak! nasi nauczyciele nie boją się wyzwań i sprostali większości z nich), zdjęcie z nauczycielem, rysunki od nauczycieli to także żaden problem.

Wyzwania nie stanowiły problemów dla naszych uczniów– ulepienie bałwana, zaśpiewanie lub zatańczenie na korytarzu szkolnym, ustawienie całej klasy parami– wszystko udało się zrealizować na 5+. W piątek dostarczana była poczta życzliwości, dobre słowo w dzisiejszych czasach znaczy wiele.

Dziękuje serdecznie wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w inicjatywie mającej na celu integrację społeczności szkolnej, w szczególności klasie IIT, IIB oraz IV Tsp.

Pozdrawiam serdecznie

Pedagog