NASI UCZNIOWIE WŚRÓD LAUREATÓW KONKURSU „RAZEM DO ZAWODU”.

Konkurs czwartej edycji „RAZEM DO ZAWODU” w imieniu Samorządu Województwa Pomorskiego zorganizowany został przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. Odbywał się w pięciu branżach kluczowych.

Pięcioosobowy zespół projektowy uczniów Zespołu Szkół w Prabutach z klasy trzeciej technikum o specjalności: technik pojazdów samochodowych w składzie: Marcel Maciejewski, Dawid Perlik, Michał Próchnicki, Jakub Wybult i Łukasz Zielonka pod merytoryczną opieką Ryszarda Groll i przy współpracy Hanny Sobieraj zajął II miejsce w rozgrywkach finałowych w branży Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski. Przedmiotem projektu był pojazd drift trike z napędem elektrycznym wg własnego pomysłu i wykonania.

Celem projektu jest propagowanie napędu elektrycznego (zerowa emisja) jako poważna konkurencja dla napędów spalinowych a także wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.

Ze względu na stan epidemii – podobnie jak w ubiegłym roku – zespoły projektowe przedstawiały swoje prace konkursowe zdalnie za pomocą platformy do prowadzenia webinariów i wideokonferencji (ClickMeeting). Mimo wyjątkowej sytuacji, poziom tegorocznego konkursu według organizatorów był bardzo wysoki. Na uwagę zasługiwała merytoryka, zaangażowanie oraz kreatywność i innowacyjność uczniów.

Warto nadmienić, iż w zeszłorocznej edycji konkursu „Razem do zawodu” zespół projektowy w składzie czteroosobowym: Marcel Maciejewski, Dawid Perlik, Michał Próchnicki i Jakub Wybult pod merytoryczną opieką Ryszarda Groll uzyskał wyróżnienie projektem własnego pomysłu i wykonania przyrządu do odpowietrzania hamulców.

Film reklamowy z wykonania i jazdy drift trike.

 

Zdjęcia z prac nad projektem.

 

Gala konkursu „Razem do zawodu”.

 

Nagrodzone zespoły z branży Transport, logistyka i motoryzacja i Przemysł morski.

 

Wystąpienie Józefa Sarnowskiego, Członka Zarządu Województwa Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.