Raport ze Światowego Dnia Tenisa Stołowego 2019.

Światowa Federacja Tenisa Stołowego ITTF jak co roku opublikowała oficjalny dokument z obchodów Światowego Dnia Tenisa Stołowego w 2019 r., w którym można przeczytać o przeprowadzonych tego dnia wydarzeniach promujących tenis stołowy na całym świecie.

Z Raportu dowiadujemy się, że 6 kwietnia odbyły się na całym świecie 992 Eventy w 107 krajach, w których wspólnie bawiła się rekordowa liczba 700 000 uczestników, w tym również społeczność naszej szkoły i gminy.

Po raz kolejny możemy się pochwalić, że w Raporcie (strona 23) pojawiło się również zdjęcie z naszych szkolnych obchodów. Ponadto p. Michał Skowroński jako koordynator przedsięwzięcia otrzymał z ITTF upominek w postaci pamiątkowej koszulki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy się wspólnie bawić!

 

 

I jeszcze ciekawostka: Badania naukowe wykazały, że u osób, grających w tenisa stołowego, zauważono wzrost przepływu krwi i aktywności w regionie hipokamp mózgu, która odpowiedzialna jest głównie za długotrwałą pamięć. Dlatego też lekarze zalecają tenis stołowy w walce z demencją chorobą Parkinsona i Alzheimera u starszych ludzi.

 

Stąd też Światowa Federacja Tenisa Stołowego po raz pierwszy organizuje w dniach 11-13 października 2019 r. Mistrzostwa Świata w Tenisie Stołowym dla osób z chorobą Parkinsona.

 

Wydarzenie ma już swój hymn wyśpiewany przez Nenada Bacha- chorwacko-amerykańskiego artystę, kompozytora, producenta i działacza na rzecz światowego pokoju.

 

 

Nenad Bach był uznanym na całym świecie muzykiem od prawie czterdziestu lat, kiedy jego kariera koncertowa została nagle przerwana z powodu choroby Parkinsona. Chociaż nie ma znanego lekarstwa, Nenad postanowił ponownie wystąpić przed publicznością, więc jako formę terapii podjął ping pong. Po ponad roku gry kilka razy w tygodniu nie tylko był w stanie powstrzymać postęp choroby, ale odwrócił swoje objawy na tyle, aby ponownie wejść na scenę. Niedawno zakończył swoją pierwszą międzynarodową trasę koncertową i założył organizację Ping Pong Parkinson, grupę wsparcia, która pomaga osobom cierpiącym na chorobę Parkinsona w przezwyciężeniu choroby poprzez tenis stołowy.

 

GRAJMY WIĘC W TENISA STOŁOWEGO DLA PRZYJEMNOŚCI I DLA ZDROWIA!

zobacz cały Raport WTTD 2019

 

 

Poniżej przedstawiamy wszystkich nagrodzonych w tegorocznej edycji WTTD:

 

Wyróżnienia od firmy Butterfly dla ciekawych i oryginalnych inicjatyw:

 •  PAKISTAN: AWF World Table Tennis for All Celebration in Peshawar,
 • TRYNIDAD i TOBAGO: Table Tennis, the sport that Superheroes love in Arima,
 •  RPA: JTG Schools Table Tennis Growing the Sport in Kuruman,

 

Kategoria MOST POPULAR EVENTS- za wydarzenie obejmujące największą ilość uczestników:

 •  USA: World Table Tennis Day in Los Angeles,
 •  SŁOWENIA: TT is fun and beneficial in Slovenia;

 

Kategoria MOST UNIVERSAL EVENTS- za wydarzenie odbywające się w oryginalnej lokalizacji:

 • ŁOTWA: Pasaules Galda Tenisa Diena (World Table Tennis Day) in Ķekava,
 •  GWATEMALA: World Table Tennis Day in the Universidad del Valle de Guatemala;

 

Kategoria MOST INCLUSIVE EVENTS- za wydarzenie adresowane do różnych grup docelowych:

 •  TUNEZJA- Senior retreat tournament in Manouba,
 • TONGA- Seleka spin! In Haveluloto;

 

Kategoria MOST CREATIVE EVENTS- za wydarzenie najbardziej kreatywne:

 • HISZPANIA- Día Mundial del Tenis de Mesa (World Table Tennis Day) in Badajoz,
 •  KOSTARYKA- Tenis de Mesa por la Paz in Cartago;

 

Kategoria MOST POPULAR, UNIVERSAL AND INCLUSIVE EVENTS AT ONCE- za wydarzenie obejmujące największą ilość uczestników, w oryginalnej lokalizacji i adresowane do różnych grup docelowych.

 •  KOLUMBIA- Table Tennis Fair in Bucaramanga,
 • WŁOCHY- Ping Pong frees everyone in Velletri (Rome).

 

Więcej informacji o Światowym Dniu Tenisa Stołowego można przeczytać na www.tt4all.com