Świętojańska Kupalnocka.

7.06.2019 r. ze szkoły wyruszył barwny korowód uczniów i nauczycieli, który przejechał i przeszedł ulicami miasta, aby na skwerze przy fontannie Chłopek zainscenizować obrzędy nocy świętojańskiej. Orszak otwierali pasterze zmotoryzowani na swoich głośnych maszynach oraz szkolny maluszek z pięknymi pasterkami, za którymi podążali pozostali członkowie szkolnej społeczności.

W ten upalny piątek skwer rozbrzmiewał melodiami ludowych pieśni, choć nie zabrakło też eurowizyjnego przeboju „Pali się”, który wzbudził ogromny entuzjazm licznie zgromadzonej publiczności (także grupy przedszkolnej p. Bożenki z Przedszkola MIŚ USZATEK) oraz promujące kierunki kształcenia w naszej szkole „Czerwone jabłuszko”.

Śmiałkowie próbowali swych sił, skacząc przez ogień a przepiękne pasterki puszczały wianki na wodzie. Swymi talentami popisali się wszyscy występujący, zarówno dziewczęta z klas 1T i 3T oraz Michał G. z kl. 2B w chórku pasterek i pasterzy- z kochającymi śpiewać nauczycielami p. A. Lewandowską-Lech oraz p. M. Papisem, prowadzący imprezę Wiktoria i Wiktoria oraz Czarek i Michał, pasterze na motorach z klas 1b, 1T i 3T oraz strażacy z kl. 3T a także wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy tego dnia stali się pasterzami.

W czasie uroczystości wręczone zostały nagrody dla zwycięzców I Międzyszkolnego Konkursu Literackiego zorganizowanego przez p. M. Skowrońskiego w ramach obchodów Światowego Dnia Tenisa Stołowego. I miejsce zajęła Martyna S. z klasy 1T, II – Kuba S. z kl. 1T a III – Michał W. z kl. 2b.

To był niezwykły czas. Nawet słynny Chłopek, przyozdobiony sobótkowymi wiankami zdawał się mruczeć „Dzisiaj święty Janek, puść na wodę wianek…”

Dziękujemy również Policji i PCKiS za pomoc w organizacji Kupalnocki.