Gminny Turniej Tenisa Stołowego z okazji WTTD.

4 kwietnia 2019 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Tenisa Stołowego postanowiliśmy zaprosić do wspólnej zabawy wszystkie szkoły z naszej gminy. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy Gminny Turniej Tenisa Stołowego dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych oraz trzecich gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas pierwszych.

Na zawody przybyły drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach oraz Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Trumiejkach. Czteroosobowe zespoły rywalizowały w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców oraz klasyfikacji drużynowej. Po trzydziestu pasjonujących meczach prowadzonych w sympatycznej atmosferze wyłoniono zwycięzców. W obu kategoriach podium zdominowali utalentowani tenisiści ze szkoły w Trumiejkach. Nasi zawodnicy również zaprezentowali się bardzo dobrze- Przemek Kozłowski wygrał zawody a Agata Czajkowska zdobyła trzecie miejsce a drużynowo zajęliśmy drugą lokatę.

Kategoria dziewcząt:
1 m-ce: Beata Sabiszewska SP Trumiejki,
2 m-ce: Klaudia Tchórz SP Trumiejki,
3 m-ce: Agata Czajkowska ZSP Prabuty,
4 m-ce: Anna Kęcik ZSP Prabuty,
5 m-ce: Dagmara Bluj SP Prabuty,
6 m-ce: Nikola Zajko SP Prabuty.

Kategoria chłopców:
1 m-ce: Przemysław Kozłowski ZSP Prabuty,
2 m-ce: Kamil Gadecki SP Trumiejki,
3 m-ce: Konrad Ruciński SP Trumiejki,
4 m-ce: Mateusz Grabiński ZSP Prabuty,
5 m-ce: Miłosz Proć SP Prabuty,
6 m-ce: Mateusz Malicki SP Prabuty.

W klasyfikacji drużynowej bezapelacyjnie zwyciężyła drużyna z Trumiejek.

Klasyfikacja drużynowa:
1 m-ce: SP Trumiejki 20 pkt,
2 m-ce: ZSP Prabuty 16 pkt,
3 m-ce: SP Prabuty 6 pkt.

Podczas zawodów uczestnicy mogli poznać historię rozwoju tenisa stołowego i wiele ciekawostek tej dyscypliny z wywieszonych na ścianach plakatów. Na zakończenie wzięli udział w mini quizie wiedzy z nagrodami.

Na zawodach objawiło się parę utalentowanych zawodniczek i zawodników, którzy, mamy nadzieję, od września będą trenować i reprezentować barwy naszej szkoły- przynajmniej tak deklarują dzisiaj 🙂

[Foto: Stanisław Dąbrowski]