Światowy Dzień Tenisa Stołowego- WTTD 2019.

W sobotę 6 kwietnia 2019 r. przypada 5 edycja Światowego Dnia Tenisa Stołowego. World Table Tennis Day to święto, które ma służyć popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu na całym świecie. Co roku tego dnia odbywają się setki eventów we wszystkich zakątkach naszego globu. Nasza szkoła po raz trzeci włączy się tego dnia w popularyzację Ping Ponga. Poniżej prezentujemy program obchodów WTTD w naszej szkole. W związku z wieloma atrakcjami świętować będziemy w dniach 2-5 kwietnia. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy.

 

 

 

W ramach obchodów WTTD 2019 odbędą się w szkole:

 

25 MARCA- 12 KWIETNIA

  I MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKI (z nagrodami)

Przeprowadzając WTTD w szkole pragniemy połączyć kulturę fizyczną, z wiedzą i kulturą wysoką. Stąd pomysł na najlepszy utwór literacki- wiersz o tematyce ping- pongowej. Konkurs adresowany jest do uczniów VIII sp oraz III gimnazjum a także uczniów ZSPP, a przeprowadza go p. Agnieszka Lewandowska- Lech. Prace należy złożyć do dnia 12 kwietnia. W czwartek 25 kwietnia przy okazji Dnia Otwartego szkoły nastąpi rozstrzygnięcie i wręczenie nagród.

Regulamin konkursu 

 

OD 26 MARCA:

 DZIESIĄTKI CIEKAWOSTEK O PING PONGU NA SZKOLNYM KORYTARZU

Na szkolnym korytarzu zostaną rozwieszone plakaty z podstawowymi informacjami oraz wieloma ciekawostkami dotyczącymi tenisa stołowego, które z pewnością pomogą przygotować się do WIELKIEGO TESTU WIEDZY O TENISIE STOŁOWYM.

 

OD WTORKU 02 KWIETNIA DO 05 KWIETNIA:

WYSTAWA KSIĄŻEK O TENISIE STOŁOWYM

BIBLIOTEKA SZKOLNA Od czwartku można będzie obejrzeć i poczytać książki (polskie i obcojęzyczne) o tematyce tenisa stołowego pochodzące ze zbiorów p. Michała Skowrońskiego m.in. jedną z pierwszych książek o tej tematyce z 1902 r.

 

WTOREK 02 KWIETNIA:

 PING PONGOWY KONKURS INFORMATYCZNY (z nagrodami)

SALA NR 16, godz. 11.05 Konkurs będzie polegał na stworzeniu animacji komputerowej w aplikacji Flash nawiązującej do Światowego Dnia Tenisa Stołowego. Konkurs przygotowuje p. Michał Skowroński.

 

ŚRODA 03 KWIETNIA:

 PING PONGOWY KONKURS MATEMATYCZNY (z nagrodami)

SALA NR 22, godz. 11.05 Przy okazji Światowego Dnia Tenisa Stołowego będzie można spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zadań matematycznych o tematyce pingpongowej. Dobra zabawa gwarantowana- konkurs przygotowuje p. Marcin Stalmirski.

 III WIELKI TEST WIEDZY O TENISIE STOŁOWYM (z nagrodami)

SALA NR 16, godz. 12.10 Konkurs odbędzie się online poprzez szkolną stronę internetową i będzie składał się z 50 pytań testowych ilustrowanych grafikami. Pytania będą obejmować tematykę historii rozwoju dyscypliny, ewolucję sprzętu, przepisów, Polskiego Związku Tenisa Stołowego, ITTF (światowa federacja), ETTUI (europejska federacja) oraz najlepszych zawodników. Więcej informacji udziela p. Michał Skowroński.

 

CZWARTEK 04 KWIETNIA:

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW SZKÓŁ GMINY PRABUTY (klasy VIII SP, III Gim i I ZSP) (z nagrodami)

SALA GIMNASTYCZNA, godz. 09.00. Do udziału w zawodach zaprosiliśmy drużyny ze wszystkich szkół naszej gminy. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Prowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone. Więcej informacji udzielają p. Michał Skowroński i p. Bernard Reks.

Regulamin turnieju 

 

PIĄTEK 05 KWIETNIA:

ZAJĘCIA INTEGRACYJNE DLA DZIECI Z OREW PRABUTY

SALA GIMNASTYCZNA, godz. 10.00. Światowy Dzień Tenisa Stołowego pragnie szczególnie ciepło objąć troską osoby potrzebujące i niepełnosprawne. W tym dniu naszą szkołę odwiedzą dzieci z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Prabutach, dla których wspólnie z opiekunkami Ośrodka przeprowadzimy zajęcia, gry i zabawy związane z tenisem stołowym.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DLA UCZNIÓW I PRACOWNIKÓW SZKOŁY (z nagrodami)

SALA GIMNASTYCZNA, godz. 12.00. Zapraszamy wszystkich uczniów (dziewczęta i chłopców) oraz pracowników szkoły do sportowej rywalizacji. Turniej odbędzie się w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn. Trzy pierwsze miejsca zostaną nagrodzone. Więcej informacji udzielają p. Michał Skowroński i p. Bernard Reks.

 TEST WIEDZY O TENISIE STOŁOWYM DLA NAUCZYCIELI (z nagrodami)

Dla nauczycieli przygotujemy prosty test składający się z 10 pytań o tenisie stołowym. Zobaczymy, kto uważnie przeczyta plakaty ze szkolnych korytarzy.

 

Zachęcamy wszystkich do czynnego udziału w wydarzeniu i wspólnego świętowania.

 

 

AKTUALNA MAPA ZAREJESTROWANYCH EVENTÓW WTTD 2019.

 

PRZEBIEG WTTD 2018.