Świąteczna zbiórka żywności.

W dniach 30.11-01.12 br. kolejny raz odbyła się akcja „Podziel się posiłkiem” organizowana pod patronatem Banku Żywności w Tczewie. Tegoroczna zbiórka żywności okazała się pod każdym względem rekordowa. W akcji charytatywnej wzięło udział ponad 80 wolontariuszy, uczniów naszej szkoły, a także Szkoły Podstawowej w Trumiejkach. Przez dwa dni zbiórki udało się zebrać 3094, 94 kg żywności (w Kwidzynie i Prabutach), co jest wynikiem o połowę lepszym niż w poprzednich edycjach.

Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w to przedsięwzięcie, szkolnej koordynatorce akcji, opiekunce samorządu uczniowskiego Pani Anecie Próchnickiej- Sitarz. Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Anety Lizińskiej, która jak zawsze skutecznie zmobilizowała uczniów z Trumiejek.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Jadwigi Pakalskiej z TPD „Nadzieja w Kwidzynie, która jak zawsze profesjonalnie zorganizowała i koordynowała akcje w Prabutach i Kwidzynie. Zebrana w Prabutach żywność zostanie w całości rozdysponowana dla potrzebujących rodzin uczniów Miast i Gminy Prabuty.

Więcej o Akcji można przeczytać tutaj –>>