Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS.

30 listopada w auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS i chorobach przenoszonych drogą płciową.

Patronat honorowy nad konkursem,zorganizowanym przez Państwową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Kwidzynie, objął Starosta Kwidzyński- Pan Jerzy Godzik.

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy I technikum: Julian Okraszewski, Maciej Drzażdżewski oraz Paweł Cichorski. W zmaganiach konkursowych rywalizowali oni z uczniami z siedmiu szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

Miejsca na podium nie zdobyliśmy, ale było blisko. Szczególnie dobrze w zmaganiach konkursowych wypadł Maciej Drzażdżewski, który uplasował się na miejscu piątym. Pozostali chłopcy zmieścili się w pierwszej dziesiątce.

Naszym konkursowiczom gratulujemy dużej wiedzy i życzymy powodzenia w przyszłym roku!

Pandemia AIDS jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Specjaliści szacują, że w okresie ostatnich 30 lat ponad 68 milionów osób zakaziło się HIV. Obecnie z wirusem żyje około 33 milionów mieszkańców naszego globu. Ocenia się, że zaledwie 40% seropozytywnych osób wie o swoim zakażeniu. Jak dotąd nie udało się wyprodukować leku na AIDS ani szczepionki, która zapobiegałaby rozprzestrzenianiu się wirusa. Pomimo nieprzerwanej pracy naukowców i sporadycznych kroków naprzód, ogólny postęp w zwalczaniu choroby jest bardzo powolny.Wiele zakażeń przenoszonych drogą płciową często współwystępuje z zakażeniem HIV, kilkukrotnie zwiększając ryzyko jego nabycia (nawet do 10 razy). Wiedza na temat epidemii HIV/AIDS i chorób wenerycznych jest zatem niezbędna każdemu z nas.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami zawartymi w ulotkach.

Ulotka o HIV i AIDS. O co kaman. Zakażenia przenoszone drogą płciową