XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Niemczech.

30 listopada 2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie odbył się XIV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Niemczech, którego współorganizatorem jest Towarzystwo Kulturalne Ludności Niemieckiej „Ojczyzna” w Kwidzynie.

32 uczestników ze szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu rywalizowało o palmę pierwszeństwa rozwiązując test wiedzy składających się ze 100 pytań z takich dziedzin jak historia, architektura, kultura, geografia, sport,  polityka i życie codzienne naszych zachodnich sąsiadów.

W Konkursie naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy pierwszej technikum: Wiktoria Borowska, Michał Próchnicki, Mikołaj Lechowski oraz Maciej Modrzewski. Uczniowie w swoim debiucie uplasowali się w środku stawki, co dobrze wróży na przyszłość i kolejne edycje Konkursu.