Chłopcy wicemistrzami województwa pomorskiego w unihokeju!

Dnia 13 listopada w Wejherowie odbył się finał Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców. Nasza szkoła awansowała do tych zawodów po wygraniu turnieju powiatowego i półfinałowego.

Jechaliśmy na ten turniej pełni obaw ale i z cichą nadzieją, że osiągniemy lepszy wynik niż 2 lata temu (było to 4 m-ce).

W finale startowało 6 szkół, w naszej grupie pierwszy mecz graliśmy z PZS nr3 Kościerzyna i wygraliśmy dość łatwo po bardzo ładnej i spokojnej grze 4:0. Kościerzyna przegrała swój drugi mecz z ZSP nr2 Wejherowo 2:3, a więc o wejściu do finału miał zadecydować nasz mecz z gospodarzami turnieju. Wystarczał nam remis aby zająć 1 m-ce w grupie. Mecz był ciężki ale wygraliśmy go 2:1.

W finale spotkaliśmy się z XXI LO z Gdańska. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, dość szybko straciliśmy bramkę ale wyrównaliśmy. Wynik 1:1 utrzymywał się do 18 minuty meczu, wtedy straciliśmy drugą bramkę. Chłopcy rzucili się do odrabiania straty lecz zostaliśmy ukarani z kontry stratą 3 bramki. Mecz zakończył się nasza przegraną 4:1, ale trzeba pamiętać, że do przedostatniej minuty meczu był to bardzo wyrównany pojedynek.

Należą się wielkie gratulacje chłopcom za bardzo ofiarną i mądrą grę. Licząc wszystkie mecze eliminacji i finałów to nasz bilans bramkowy wyniósł 23:5, a pierwszą bramkę straciliśmy dopiero w drugim meczu finałowym.

Skład: Krystian Socha (18 bramek), Damian Urbański, Jakub Gadecki, Fabian Koniszewski, Robert Beta, Mateusz Fydrych, Paweł Beta, Patryk Gajewski, Mateusz Grabiński, Hubert Jaworski i Karol Tukalski.