Prezentacja narzędzi spawalniczych fińskiej firmy KEMPPI.

Z inicjatywy naszej uczennicy Oliwii Kuriaty z klasy 3 TM pod czujnym okiem p. Jana Dubienia z w ramach programu „Technika XXI wieku” w dniu 24 maja 2018 r. szkolę naszą odwiedziła rodzinna firma z Finlandii KEMPPI.

Przedstawiciel tej firmy przeprowadził prezentacje najnowszych urządzeń przeznaczonych do spawania typu: TIG, MIG, MAG. Podczas pokazu uczniowie mieli możliwość spawania z której chętnie skorzystali. Organizator p. Jan Dubień serdecznie dziękuje firmie KEMPPI a w szczególności prowadzącemu panu Piotrowi Rek.

Zapraszamy do galerii oraz zapoznania się z komentarzami:

Cezary: Nie przepuszczałem, że zorganizować może taką bardzo fajną i ciekawą prezentację uczennica naszej szkoły. Prezentacja była bardzo interesująca, bardzo dużo ciekawego sprzętu. Prowadzący przedstawił prezentację w ciekawy, interesujący sposób i przyznam, że potrafi bardzo zainteresować. Mieliśmy okazję spawać różne kawałki metalu różnymi metodami. Osobiście na tej prezentacji nauczyłem się kilku technik o których nie miałem pojęcia i teraz będę mógł je zastosować gdy sam coś będę spawał. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz się spotkamy i będzie możliwość nauczenie się czegoś jeszcze. Pozdrawiam 🙂

Jakub Kościelski 1TM: Prezentacja była SUPER. Miałem możliwość zdalnego obsługiwania automatu spawalniczego. Było to naprawdę bardzo przyjemne że mogliśmy spawać takim sprzętem jakim dysponuje firma KEMPPI. Mam nadzieję że przy następnej okazji będę mógł spróbować spawania aluminium. Wielkie podziękowania Dla Oliwii, że zorganizowała tą prezentacje.

Patryk 2TM: Prezentacja była bardzo fajna.

Dubiela Krystian: Najlepsza prezentacja na jakiej byłem, najbardziej zainteresowało mnie zdalne sterowanie sprzętem mig-mag, dzięki temu tabletowi mogłem zmieniać parametry maszyny. Chciałbym więcej takich prezentacji są bardzo przyszłościowe a zwłaszcza dla nas techników mechaników z ZSP PRABUTY. Dziękuję panu Jankowi za zaproszenie na tą prezentacje i mam nadzieję że będzie ich masę więcej.