Lekcje otwarte dla gimnazjalistów.

Od 7 maja odbywają się w naszej szkole lekcje otwarte lekcje szczególnie dla gimnazjalistów z Prabut i okolic, między innymi Trumiejek, Rodowa i Mikołajek Pomorskich oraz Licza.

Nasi uczniowie- uczestnicy mobilności w ramach Projektu „Od Technika do Europejczyka” w trakcie spotkań dzielili się swoimi wrażeniami oraz zdobytą wiedzą i umiejętnościami z przyszłymi uczniami szkół ponadgimnazjalnych, których namawiano do korzystania z mobilności zagranicznych.

11 grup- około 150 gimnazjalistów skorzystało z lekcji otwartych informatyki, gdzie dzielono się wiedza i umiejętnościami z zakresu programowania. Metody programowania demonstrowano na przykładzie robotów. Praktyczna forma przedstawiona w formie zabawy zainteresowała gimnazjalistów.

Podobne lekcje dla gimnazjalistów prowadzili uczestnicy mobilności w szkolnej samochodowej klasopracowni dzieląc się wrażeniami, wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w trakcie mobilności. Demonstrowano zasady dziennej obsługi pojazdu oraz jego podstawowej diagnostyki.

Z lekcji Otwartych skorzystały: 4 klasy z Gimnazjum w Prabutach, 3 klasy z Gimnazjum w Liczu, 2 klasy z Gimnazjum w Mikołajkach pomorskich, 1 klasa z Gimnazjum w Trumiejkach. Zajęcia prowadzone były w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach dla gimnazjalistów z Prabut, pozostali uczniowie mieli lekcje otwarte na terenie własnych gimnazjów.

Lekcje otwarte Licze

Lekcje otwarte Mikołajki Pomorskie

Lekcje otwarte Prabuty

Lekcje otwarte Rodowo

Lekcje otwarte Trumiejki

Zajęcia mechaniczne dla Gimnazjum Prabuty