Dzień Otwarty naszej szkoły.

27 kwietnia 2018 r. w ramach Dnia Otwartego naszej szkoły odwiedzili nas uczniowie klas trzecich gimnazjów z Prabut, Rodowa, Trumiejek, Mikołajek Pomorskich i Licza. Celem wizyty sympatycznych Gości było oczywiście zapoznanie z ofertą edukacyjną naszej szkoły, zaprezentowanie bazy dydaktycznej i atmosfery panującej w ZSP oraz przede wszystkim dobra wspólna zabawa.

Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem przez Dyrektora Szkoły p. Tomasza Brodackiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty p. Marka Szulca, który wręczył nagrody laureatom Gminnego Konkursu Wiedzy Samochodowej. Dyrektor zapoznał wszystkich zebranych z profilami kształcenia na rok szkolny 2018/2019, po czym zaprosił do zwiedzania szkoły.

Na gimnazjalistów czekało wiele atrakcji, zabaw, gier, konkursów, pokazów oraz słodki poczęstunek. Mogli Oni spróbować swoich sił m.in. w karaoke, tańcu, wirtualnych grach sportowych, obsłudze kas fiskalnych, programowaniu robotów, oryginalnej nauce języka rosyjskiego i angielskiego. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy prowadzone przez naszych techników pojazdów samochodowych czy młodych pracowników Szkoły Branżowej, jak również prezentowana w klasie historycznej ponad 70-letnia tradycja naszej szkoły.

Kulminacją dnia był pokaz przeprowadzony przez naszych motocyklistów oraz, jak zwykle dostarczająca niezapomnianych wrażeń, przejażdżka naszą maskotką- maluchem kabrio.

Mamy nadzieję, że nasi Goście bawili się tego dnia równie dobrze jak my, a we wrześniu będą naszymi nowymi młodszymi kolegami.

Gdy gimnazjaliści opuścili już mury szkoły, wszyscy uczniowie i nauczyciele, którzy zaangażowali się w organizację Dnia Otwartego spotkali się w sympatycznej atmosferze przy trzaskającym ogniu i skwierczących kiełbaskach.

(Foto: Kinga Szmudanowska i Martyna Szepelakowska)