Targi edukacyjne i Targi pracy 2018.

Jak co roku pierwszego dnia wiosny w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie odbyły się Targi Edukacyjne i Targi Pracy organizowane przez Powiat Kwidzyński, których celem jest zapoznanie uczniów trzecich klas gimnazjów z ofertą edukacyjną szkół w powiecie oraz ofertą lokalnych przedsiębiorców i pracodawców.

Na Targach swoją różnorodną i bogatą ofertę edukacyjną zaprezentowały szkoły:

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie,
Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kwidzynie,
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie,
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach,
Zespół Szkół Specjalnych w Kwidzynie,

oraz przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców:

International Paper– Kwidzyn Sp. z o.o.,
LACROIX Electronics Sp. z o.o.,
Jabil Circuit Poland Sp. z o.o.

Dodatkowo wsparcia w zakresie doradztwa edukacyjno-zawodowego udzielali specjaliści z Powiatowego Ośrodka Kariery, działającego w ramach Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie.

Gimnazjaliści mieli doskonałą okazję zapoznać się z różnorodną ofertą szkół, wziąć udział w pokazach i prezentacjach przygotowanych przez uczniów szkół średnich.

Stoisko naszej szkoły cieszyło się dużym zainteresowaniem przybyłych gimnazjalistów. Mechanicy tradycyjnie przyjechali swoim Maluchem Cabrio, informatycy dokonywali pokazu programowania robotów i prezentowali autorską grę komputerową, handlowcy zaś reklamowali szkołę, demonstrowali działanie kas fiskalnych i metkownic oraz zapraszali na Dzień Otwarty szkoły, który odbędzie się 27 kwietnia.
Po raz pierwszy swoją obecnością wsparła nas Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” z Kwidzyna, z którą współpracuje nasza szkoła w zakresie praktyk zawodowych technika handlowca. Ponadto uczestnicy Projektu „Od Technika do Europejczyka. Nowe doświadczenia- większe możliwości” dzielili się swoimi doświadczeniami z wyjazdu zagranicznego i odbywanym stażem pracowniczym.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i realizację Targów a w szczególności uczniom, którzy doskonale promowali naszą szkołę.