Rekordowa Noc Gier.

W piątek 27 października miały miejsce dwa ważne wydarzenia w świecie gier komputerowych. Firma Ubisoft wydała dziesiątą część serii Assassin’s Creed, a w ZSP w Prabutach rozpoczęła się VI Noc Gier Komputerowych. 🙂 Noc rekordowa pod względem frekwencji. Wzięło w niej udział 23 uczniów z trzech klas informatycznych oraz jak zawsze sympatyczny, weteran gamingowych potyczek, Mateusz.

Każdy uczestnik mógł znaleźć dla siebie coś ciekawego- od CS’a, który dominował wśród „pierwszaków”, poprzez wspomniane już Assassin’s Creed Origins, do gier sportowych oraz Just Dance na Xbox One Kinect. Gry taneczne ponownie wniosły dużo radości ale równie dużym zainteresowaniem cieszyły się, zdobywające coraz więcej zwolenników, planszówki. Na wyróżnienie zasługuje tu Alias, który zgromadził ośmioro graczy.

Tradycyjny pojedynek koszykarski zakończył się wygraną Mateusza, choć początkowa faza gry zdecydowanie należała do p. Michała. Okazuje się, że w wirtualnym sporcie kondycja również ma duże znaczenie.

Opuszczając sale komputerowe w sobotę o godzinie 7 rano wielu graczy zapewne czuło niedosyt co dobrze wróży kolejnej odsłonie wczorajszego wydarzenia.

Więcej o Nocach Gier tutaj–>>