Spotkanie z Ks. Infułatem Janem Oleksym.

W piątek 13 października grupa uczniów z klasy 3 T, pod opieką p. Agnieszki Lewandowskiej-Lech spotkała się z Ks. Infułatem Janem Oleksym. Ksiądz Proboszcz Senior udzielił uczniom wywiadu przywołując swoje wspomnienia z czasów odbudowy prabuckiej konkatedry.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji Projektu: „Obrobimy negatywy tworząc same pozytywy”. W pierwszym etapie Projektu młodzież skanowała stare negatywy zdjęć i dokonywała ich cyfrowej obróbki. Kolejnym etapem są spotkania i wywiady z ludźmi, którzy pamiętają okoliczności powstania tych archiwalnych zdjęć.

Ksiądz Infułat prócz wielu cennych informacji i wspomnień przekazał młodzieży kolejne historyczne zdjęcia, które wzbogacą szkolny zbiór fotografii z tamtego okresu.

Więcej na temat Projektu można przeczytać TUTAJ–>>