Pomagamy Mateuszowi.

W czwartek 28 września Samorząd Uczniowski zorganizował akcję zbiórki pieniędzy na leczenie absolwenta naszej szkoły Mateusza  Czajki, który od kilku lat zmaga się z chorobą, której leczenie jest bardzo kosztowne. Uczniowie upiekli ciasta, które sprzedawali podczas całego dnia. Udało się zebrać 1033 zł, które z przyjemnością przekażemy Mateuszowi. Dziękujemy wszystkim darczyńcom!

 

Poniżej prezentujemy list Mateusza skierowany do całej społeczności szkolnej.

Cześć.
Jak pewnie większość z Was wie w wieku 17 lat trafiłem do szpitala z powodu tętniaka aorty wstępującej. Została wykonana operacja, podczas której wszyto protezę naczyniową z wymianą połowy łuku aorty. W trakcie hospitalizacji stwierdzono u mnie chorobę Takayasu (zapalenie dużych naczyń tętniczych). Konsekwencjami tej choroby był udar mózgu w wieku 19 lat. Obecnie jestem leczony lekami immunosupresyjnymi. Na tym etapie choroby wskazane jest leczenie lekami biologicznymi. Najlepsze wyniki leczenia uzyskano po podaniu leku Tocilizuamb. Ten lek nie jest jest jeszcze dostępny w programie NFZ, dlatego wskazane jest leczenie poza refundacją. Koszt miesięcznego leczenia wynosi 2 tysiące złotych. Aby ta terapia przyniosła jakieś większe efekty musi trwać 6 miesięcy, a więc suma do zebrania to 12 tysięcy złotych. Niestety nie stać mnie na opłacenie kosztów tego leczenia, dlatego zwróciłem się z pomocą do fundacji. Pomogli mi oni z założeniem subkonta, na które będą zbierane pieniądze. Zwracam się też do znajomych, przyjaciół i rodziny oraz osób, które może ten post zobaczą przypadkiem, o jakiekolwiek wsparcie finansowe. Rozumiem, że nie każdy będzie mógł to zrobić, więc udostępnienie tego wpisu będzie dla mnie również ogromną pomocą. Jeśli ktoś się zdecyduje, to są dane do przelewu:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO
77-400 Złotów, Stawnica 33A
Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Tutuł: 335/C Mateusz Czajka

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc!