Powiatowy Turniej Szachowy ZSP Prabuty.

W piątek 7 kwietnia odbyła się w naszej szkole druga edycja Powiatowego Turnieju Szachowego. Przypominamy, że pierwszy Turniej odbył się niemal dokładnie rok temu z okazji 70-lecia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach. Wówczas wzięło w nim udział (jak przystało na 70-lecie) siedemdziesięciu zawodników. W tym roku gościliśmy aż osiemdziesięciu zawodników w pięciu kategoriach:
– klasy 1-3 szkół podstawowych,
– klasy 4-6 szkół podstawowych,
– gimnazja,
– szkoły ponadgimnazjalne,
– absolwenci ZSP/ open.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim, w liczbie siedmiu dziesięciominutowych rund. Gościliśmy zawodników z wielu szkół Prabut, Kwidzyna, Rodowa, Ryjewa i Wandowa. Głównym organizatorem i pomysłodawcą zawodów jest zapalony szachista- p. Andrzej Bożek, współorganizatorem rozgrywek był tradycyjnie Miejski Klub Sportowy „Pogoń” Prabuty, a sędzią głównym był p. Jan Bożek.

Po czterogodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii, którzy zostali nagrodzeni dyplomami, pamiątkowymi medalami oraz Pucharem Dyrektora szkoły w głównej kategorii. Warto zaznaczyć, że w kategorii szkół ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajął nasz uczeń- Karol Szczepański z klasy 2 T.

KLASY 1-3 SP
1 m. Oskar Śniadecki (MTS Kwidzyn),
2 m. Dorian Weber (MTS Kwidzyn),
3 m. Paweł Kiempczyński (MTS Kwidzyn).

KLASY 4-6 SP
1 m. Alicja Szeląg (SP Rodowo),
2 m. Mateusz Wandzel (SP Prabuty),
3 m. Marcin Orzechowski (SP Prabuty).

GIMNAZJA
1 m. Cyprian Sandomierski (MTS Kwidzyn),
2 m. Maciej Zaręba (MTS Kwidzyn),
3 m. Zuzanna Łazarczyk (Gimnazjum Prabuty).

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1 m. Kewin Andrzejewski (MKS „Pogoń” Prabuty),
2 m. Karol Szczepański (ZSP Prabuty),
3 m. Julia Pakuła (Ryjewo).

ABSOLWENCI/OPEN
1 m. p. Robert Weber,
2 m. p. Bogusław Tetera,
3 m. p. Andrzej Konieczny.

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i popularyzację tej wspaniałej dyscypliny sportu. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Oficjalne wyniki turnieju można sprawdzić TUTAJ–>>
Zapraszamy również na stronę www.szachywprabutach.cba.pl