Światowy Dzień Tenisa Stołowego.

W 2015 r. dzień 6 kwietnia został ogłoszony Światowym Dniem Tenisa Stołowego. Władze ITTF (Międzynarodowej Federacji Tenisa Stołowego) wyrażają przekonanie, że World Table Tennis Day przyczyni się do popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu w możliwie jak największej liczbie zakątków naszego globu. Pomóc w tym mają organizowane wydarzenia związane z tenisem stołowym, zaplanowane właśnie na dzień 6 kwietnia.

Tego dnia nasza szkoła również włączyła się w tę akcję. Uczniowie klasy 2 T, za namową i pod lekkim przymusem 🙂 ze strony wychowawcy (i pasjonaty ping-ponga) wzięli udział w Wielkim Teście Wiedzy o Tenisie Stołowym. Quiz odbywał się online poprzez naszą stronę www i składał się z 70 niełatwych pytań. Najlepiej poradzili sobie: Kuba Sowiński, Szymon Ostrowski oraz Stasiu Dąbrowski.

Po wysiłku intelektualnym przyszedł czas na rozgrywki przy pingpongowym stole, do którego przystąpiło 6 zawodników. Zwyciężył Damian Siemianowski przed Szymonem Ostrowskim i Patrykiem Szczepańskim.

Wszyscy wymienieni dzięki hojności Dyrektora Szkoły zostali nagrodzeni pendrive’ami. Gratulujemy i liczymy na lepszą frekwencję w przyszłym roku. Warto dodać, że w tym roku na stronie organizatora WTTD www.tt4all.com zarejestrowano 450 eventów w 93 krajach. W Polsce zorganizowano 5 przedsięwzięć- w Warszawie, Częstochowie, Poznaniu, Tarnowie i…Prabutach.

Z kronikarskiego obowiązku pragniemy donieść, że pan Michał brał również tego dnia udział w otwartych Mistrzostwach Torunia w Tenisie Stołowym Pracowników Oświaty o Puchar Prezydenta Miasta Torunia oraz o Puchar Prezesa ZNP, zdobywając pierwsze miejsce.